Duris vasarai atvėrėme Vilniaus erdvėse

Įsibėgėja vasara, o kartu su ja ir iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ veiklos, kurios padeda gimnazijos mokiniams prasmingai leisti vasaros atostogas.

Birželio 21 dieną grupelė 8, Ig-IVg klasių mokinių, lydimų gimnazijos mokytojų Onos Stoškuvienės ir Redos Kančienės, vyko į Vilnių. Pagrindinis šios kelionės tikslas – susipažinti su Vilniaus universiteto organizuojama Europos dalelių fizikos laboratorijos (CERN) paroda „Accelerating Science“, kuri eksponuojama Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre.

Sėkmingos vasaros su knyga

Literatūriniai skaitymai ,,Vinco Krėvės padavimų pasaulis” – tokia veikla buvo siūloma birželio 23 dieną  4-5-6 klasių mokiniams. Tai iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ numatytų veiklų Miroslavo gimnazijoje dalelė.

Dėmesio!

Miroslavo gimnazija prisideda prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir siūlo mokiniams veiklas, padėsiančias prasmingai leisti vasaros atostogas.

Siūlome susipažinti su numatytų veiklų planu ir kviečiame dalyvauti.

Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ veiklų planas Miroslavo gimnazijoje

Laikas

Liudyti, prisiminti, kad mąstytume...

Žmonės kalbėjo. Apie mamos seserį, kuri neištekėjo. Apie namų palėpėje ant aukšto gyvenusią paslaptį – močiutės brolio mokytojo laiškus iš Sibiro. Apie  žodžio, minties laisvės baimę, kuri ir šiandien mus tremia. Tremia mus iš mūsų pačių. Apie darbštumą, kuriuo be patoso, pompastikos galbūt labiausiai ir liudijame meilę Lietuvai. Žmonės prisiminė. Senelį, kurio kapą aplanko tik Sibiro žvėrys. Savo kelią tremtin ir sesers, likusios Lietuvoje, lemtį. Gal skaudesnę už kelionę į nežinią.

Zigzaginės kelionės įspūdžiai

Kelionė gal ne visai zigzaginė, bet gauta dalyvaujant Gamtos Kengūros Lyderių ture už tiriamąjį darbą „Zigzaginis sėklų auginimas“.

Ugdymo procesas baigėsi

Birželio 3 dieną gimnazijoje vyko nepamokinio ugdymo diena „Ugdymo proceso pabaigos šventė“. Per pirmąsias pamokos 6-8, I-III gimnazijos klasių mokiniai su klasių auklėtojomis keliavo į savo tėvų, globėjų, senelių, artimųjų darbovietes – įgyvendino Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuotos Visuotinės atvirų durų dienos tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“ veiklas. Kiekvienos klasės atstovai apsilankė skirtingose įmonėse, įstaigose, organizacijose, veikiančiose Alytaus mieste arba rajone.

Saugokime ir gerbkime vaikų teises

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,/ Nesvarstydami - kodėl ir kam./ Jeigu šita žemė kam priklauso,/
Tai pirmiausia, žinoma, vaikams. (J. Marcinkevičius)

Birželio 1 d. – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Šią dieną Miroslavo gimnazijos mokinukai paminėjo vykdami į Alytaus miesto teatrą. Alytaus regiono keliai ir Alytaus apskrities vyriausasis policijos komisariatas mokiniams dovanojo spektaklį apie saugų eismą.

Abiturientų paskutinio skambučio šventė

Gegužės 26-ąją 63-ioji Miroslavo gimnazijos abiturientų laida išgirdo savąjį paskutinį skambutį. Nors tą išskirtinį rytą truputį nuvylė „nedėkingas“ oras (rūškanas dangus bei tiršto rūko sluoksnis), atvykus į Miroslavo ikimokyklinio ugdymo skyrių nuotaika išsyk pasitaisė. Ten, į jau seniai užmirštus vaikystės laikus, abiturientus perkėlė jų mažiausieji draugai – darželinukai  bei jų auklėtojos Jolanta Valvonienė ir Violeta Cilciūtė. Iš pradžių buvo keista, nesolidu vėl tapti vaikais ir atlikinėti vaikiškas užduotėles, šokti, dainuoti, piešti.

Paaiškėjo silantams draugiškiausios klasės

Alytaus rajono gyventojams nemokama priemonė, padedanti užtikrinti vaikų dantų sveikatą, nereikalinga. Prieš trejus ir daugiau metų būtent taip atrodė savivaldybė, kuomet Ligonių kasa pateikdavo kasmetes ataskaitas apie dantų padengimo silantinėmis medžiagomis paslaugą šioje teritorijoje gavusius vaikus. Vilniaus teritorinės ligonių kasos duomenimis, dantų  padengimo silantinėmis medžiagomis programos įvykdymas prastesnis nei Alytaus rajone būdavo tik vienoje-dvejose savivaldybėse.

Paskutinės Šviečiamosios gyvulininkystės programos akimirkos

Mokslo metų pabaigoje Šviečiamosios gyvulininkystės programos  dalyviai  dar spėjo pasidomėti, kaip reikia auginti ožkas. Gegužės 27 d. apsilankė netoli gimnazijos esančiame Aldonos Bakšienės gyvulininkystės ūkyje.  Ganykloje mokinius pasitiko grakšti ožka Gazelė bei jos draugės  Zosė ir Lesė (o ožkų būrys nemažas,  apie 30). O kur dar Misė, Musė, Ciba... Gaila, kad nematėme ožiukų, nes jie ganėsi kitoje ganykloje – ir ten reikia nuėsti žolę.

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Front page feed