Rugilė Januškauskaitė – LRT laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ dalyvė

Tai vienas, tai kitas vyresniųjų klasių gimnazistas vis išdrįsdavo priimti LRT laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ iššūkį. Visai neseniai antrajame dvyliktokų pusfinalyje dalyvavo abiturientas Dovydas Vencevičius, o tuo metu nedrąsiai anketą pildė mūsų penktokė Rugilė Januškauskaitė.

Netradicinės pamokos – projektai

Bundanti gamta,  ilgėjančios dienos primena, kad jau pavasarėja… O su pavasariu beldžiasi ir pačios gražiausios šventės – Velykos ir Atvelykis, dar vadinamas vaikų Vėlykėlėmis. Tad kovo 20 dieną Miroslavo gimnazijos  2-4 klasių mokiniai kartu su tėveliais  skubėjo į netradicines  pamokas- projektus.

„Laimingas“ Miroslavo gimnazijoje

Kovo 12 dieną Robertas Šarknickas, aktorius, režisierius,  Miroslavo gimnazijos mokytojas, pristatė savo foto parodą „Laimingas“. Nuotraukos atskleidžia  neįgalaus žmogaus emocijas – džiaugsmą, kurį jis susirenka iš mažyčių kasdienybės įvykių, pokalbių, žvilgsnių, laukimo, laimę invalido vežimėliu ir „pėsčiomis“ keliauti prie jūros, pasiekti  tikslą.

2014 metais Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose vykusiame Snap foto konkurse nuotrauka „Laimingas“ įvertinta pirmąja vieta.

Mes mylim Lietuvą

Miroslavo gimnazijoje kovo 9 dieną gražiu renginiu buvo paminėta Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šventės organizatorės – lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Milienė, istorijos mokytoja Zita Rutkauskienė bei muzikos mokytoja Asta Sujetienė.

Renginio pradžioje visi sugiedojo Lietuvos Respublikos himną. Sveikinimo kalbą pasakė gimnazijos direktorius Romualdas Gelažauskas. III klasės gimnazistai pristatė filmuotas pateiktis apie svarbiausius įvykius, kuriant Lietuvos Nepriklausomybę.

„Tramtatulio“ savivaldybės etapo nugalėtojos – Saulė, Eglė, Kamilė

2015 m. kovo 3 dieną Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko lietuvių vaikų ir moksleivių – Lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso ,,Tramtatulis“ savivaldybės etapas. Konkurse dalyvavo 11 dalyvių iš Simno, Miroslavo gimnazijų, Kumečių pagrindinės mokyklos, BĮ Daugų kultūros centro Butrimonių filialo, Ūdrijos mokyklos-daugiafunkcio centro.

Pilietinė akcija „Lietuvai ir man“

2015 metų kovo 11-ąją sukako 25 metai, kai buvo priimtas Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo. Šio jubiliejinio atkurtos mūsų valstybės minėjimo proga kartu su nepriklausoma Lietuva augusi karta – mokiniai ir studentai – inicijavo akciją „Lietuvai ir man“. Akcijos tikslas – suburti jaunimą netradiciškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines.

Moku dailiai parašyti

NACIONALINIS VINCO KUDIRKOS DAILYRAŠČIO KONKURSAS „Rašom!“ – tai kasmetinis renginys, kurio tikslas yra ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, išrinkti gražiausią ir originaliausią rašyseną turinčius šalies gyventojus. Būtent šis konkursas ir buvo pagrindinė paskata organizuoti gimnazijoje panašią veiklą. Tad 5-8 ir I, II gimnazijos klasių mokiniai lietuvių kalbos mokytojų buvo pakviesti dalyvauti dailyraščio konkurse „Moku dailiai parašyti“.

Pavasaris su Kaziuko muge

Pavasaris į Miroslavo gimnaziją atkeliavo kartu su tradicine  Kaziuko muge. Šiais metais ji vyko kovo 2 dieną. (Beje, šv. Kazimiero – Lietuvos jaunimo globėjo  diena minima kovo 4-ąją). Kazimierinės  - tai ir didelis, smagus pavasarinis šurmulys, kuris paplitęs po visą Lietuvą.

Save parodyti, kitų pažiūrėti, parduoti ar nusipirkti rankų darbo daiktų susirinko ir maži, ir dideli. Mugei ruoštasi nuoširdžiai: kas mezgė, kas siuvo, kas gamino papuošalus, kepė pyragus ir kitus skanumynus.

Galimybė rinktis studijas Alytaus kolegijoje

Vasario 27 dieną Miroslavo gimnazijoje lankėsi Alytaus kolegijos atstovai.  Jie supažindino  II-IV gimnazijos klasių mokinius su profesijų pasirinkimo galimybėmis ir būdais bei, žinoma, papasakojo apie Alytaus kolegijoje studentams atsiveriančias mokymosi perspektyvas.

Saugok savo tapatybę

Vasario 24 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Lietuvos vartotojų instituto atstovai  kartu su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais. Svečiai siekė supažindinti su tapatybės vagysčių atvejais, paaiškinti, kokių atsargumo priemonių derėtų imtis prieš sukčius realiame gyvenime ir socialinių tinklalapių profiliuose. (Vasario 19 – 26 dienomis vyko Atidos tapatybės vagystėms savaitė - akcija).

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Front page feed