Prizinė vieta „Euro lygos“ protų kovose

Nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvoje įvedama Europos bendroji valiuta – euras. Finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijos, norėdamos paskatinti mokinius domėtis euro įvedimu Lietuvoje bei supažindinti su praktiniais euro įvedimo aspektais, 5-12 klasių mokiniams  inicijavo projektą  „Euro lyga“.  Jį sudaro trys etapai: Euro savaitė mokyklose, „Euro lygos“ protų kovos apskričių centruose, „Euro lygos“ nacionalinis finalas.

Kam to reikia?

Gruodžio 12 dieną gimnazijoje svečiavosi Rimvydas Jurkuvėnas – motyvacijos kėlimo treneris, jaunųjų lyderių ugdymo programos „Lyderių inkubatorius“ lektorius, žinių ir kompetencijų valdymo koordinatorius. Rimvydas yra aktyvus socialinės iniciatyvos „Kam to reikia?!“ dalyvis. Jo temos populiarios ir aktualios -  pasitikėjimas savimi, teigiamas požiūris, asmeninis tobulėjimas  ir kitos . Mus, I-IV klasių gimnazistus, lektorius mokė stresą vertinti kaip galimybę.

Socialinė akcija ,,Būk matomas“

Gruodžio 12 dieną gimnazijoje vyko socialinė akcija ,,Būk matomas“. Ją organizavo daugiavaikių šeimų asociacija ,,Mes“ ir partneriai – Kelių direkcija bei Susisiekimo ministerija. Tą dieną mokinių viršutinius drabužius šviesą atspindinčiais atšvaitais dekoravo Gausių šeimų centro "Skruzdynėlis" vadovė Ramunė Noruišienė ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnas Gytis Gelčys.

Didžiųjų žiemos švenčių belaukiant

Netruks atskubėti  pati viltingiausia šaltojo ir tamsiojo pusmečio šventė – Kalėdos. Skubame, bėgame, genami neužbaigtų darbų, tačiau nepamirštame, kad svarbu  susikurti šventišką Kalėdų laukimo nuotaiką. O švenčių laukimo džiaugsmą, be abejo, stiprina šventiška aplinka.

„Noriu augti saugioje aplinkoje“

Gruodžio 2 dieną  7 klasės mokinių komanda (Lukas Balevičius, Laurynas Nedzinskas, Karolina Žuklijūtė, Domantas Čepkauskas, Vita Ignatavičiūtė ) dalyvavo mokinių žinių ir gebėjimų  konkurse „Noriu augti sveikoje aplinkoje“. Mokinius konkursui ruošė žmogaus saugos mokytoja Diana Stankevičė. Renginys vyko Ūdrijos mokykloje – daugiafunkciame centre. Konkursą organizavo Alytaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba ir Alytaus rajono savivaldybė.

Mes neabejingi ŽIV/AIDS problemai

Esame sveikatą ugdanti mokykla, kurioje ypatingas dėmesys kreipiamas visų joje esančių – besimokančių, dirbančių – sveikatai ir gerovei. Esame sąmoninga bendruomenė ir visi suprantame, kad pasaulinės  problemos  yra ir mūsų rūpestis. Todėl mes neabejingi ir globalinei AIDS problemai.

Nacionalinė karjeros savaitė

Lapkričio 24-28 dienomis vykusi Nacionalinė karjeros savaitė turbūt labiausiai įsimins mūsų penktokams, nes jie profesinio veiklinimo vizitų metu apsilankė Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje, Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate ir UAB „Alytaus duona“.

Minėjome Kariuomenės dieną

Lapkričio 20 dieną Simno gimnazijoje vyko šaudymo varžybos „Kariuomenės dienai paminėti“. Varžybose dalyvavo karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-sios rinktinės Alytaus r. 11 –oji kuopa. Išbandyti  savo taiklumą panoro septynios jaunųjų šaulių komandos iš Simo, Krokialaukio Tomo Noraus- Naruševičiaus ir Miroslavo gimnazijų bei Kumečių pagrindinės mokyklos. Komandą sudarė keturi jaunieji šauliai (iš jų viena mergaitė).

Kūrėme Tolerancijos knygą

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, religijų, tautybių  žmonių toleravimą. Kiekvienais metais pilietinei iniciatyvai pasirenkamas vis kitas simbolis. Šiais metais – tai Tolerancijos knyga. Knyga yra nepaprastas daiktas.  Joje galima rasti visko: išminties, įvairiausių istorijų, pasakų ir tikrų dalykų. Knygos mus moko, pataria, priverčia susimąstyti.  Prancūzų knygų leidėjas  Eženas Marselis Prevo teigė, kad perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą.

Kitokia žmogaus saugos pamoka

Lapkričio 11dieną 7 klasės mokiniams žmogaus saugos pamoka vyko neįprastoje mokymosi aplinkoje – Alytaus r. savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos Miroslavo ugniagesių poste. Pamokos tema – „Pirminės gaisro gesinimo priemonės“. Ugniagesiai mokinius supažindino su gaisro gesinimo priemonėmis, aiškino gesinimo jomis principus, ypatumus.

Mokiniai turėjo atlikti praktines užduotis -  mokėsi teisingai  elgtis su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, apsirengti gesinimo darbų kostiumą.

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Front page feed