Profesinio veiklinimo renginys Vilniuje

2013-2014 mokslo metais, vykdant Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuotą projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme (I etapas)“ Nr.VP1-2.3-ŠMM-01-V-01-002, suaktyvėjo mokinių profesinio orientavimo veikla mūsų gimnazijoje, tačiau mokiniams renkantis profesiją svarbu aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes realioje darbo rinkoje, todėl pradedant šiais mokslo metais didesnį dėmesį skirsime mokinių profesiniam veiklinimui, kuris apima pažintinius vizitus, patyriminiu

Konstitucijos egzaminas

Konstitucija – pagrindinis šalies įstatymas, įtvirtinantis piliečių laisves bei teises,  nustatantis valdžios šakų tarpusavio santykius ir ryšius. Viena pagrindinių Konstitucijos funkcijų – ginti žmonių teises nuo savivalės. Tačiau labai svarbu, kad Konstitucija neliktų tik surašyta popieriuje ir užmiršta.

Gimnazistai profesijų mugėje

,,Nelauk sėkmės – susikurk ją pats” – tokio organizatorių šūkio paskatinti spalio devintą dieną III ir IV klasių  gimnazistai  skubėjo į PROFESIJŲ MUGĘ. Ugdymo karjerai renginys vyko Alytaus miesto teatre. 

Pradžioje suglumę dėl susirinkusiųjų gausybės, vėliau patys įsidrąsinę arba paraginti auklėtojų (Sauliaus Gudaičio ir Nijolės Milienės) mokiniai turėjo galimybę susipažinti su  įvairių mokyklų studijų programomis.

Akcija “Ką kuprinėje neši?“

Paskutinę rugsėjo savaitę Miroslavo gimnazijoje vyko akcija ,,Ką kuprinėje neši?“ - buvo sveriamos 5-6 klasių mokinių kuprinės. Akcijos tikslas - įvertinti 5-6 klasių mokinių nešiojamų kuprinių svorį, kuprinės tipą ir nešiojimo būdą, kad būtų kuo mažiau vaikų laikysenos sutrikimų dėl per sunkių kuprinių.

Visuomenės sveikatos specialistė svėrė mokinius ir jų kuprines, fiksavo kuprinės tipą.

Rudens spalvų puokštė mokytojams

Spalio 3 dieną pro pievelę, nubalintą šalnos, pro jurginų žiedus į gimnaziją skubėjo Mokytojai. Vestibiulyje juos pasitiko spalvingų lapų podiumas, paryškintas rožių žiedais, kvepiantis rudeniniais obuoliais. Nuotaikingą rudens spalvų žaismą savo Mokytojams dovanojo IV klasės gimnazistai.

Tarptautinę mokytojų dieną gimnazistai turėjo galimybę artimiau susipažinti su mokytojo profesija, įvertinti savyje slypinčius pedagoginius gebėjimus, nes pavadavo savo mokytojus.

Rimtai dirbame, smagiai keliaujame

Rugsėjo 26-ąją grupelė 7, 8, I klasių mokinių (tarp jų ir jaunųjų miško bičiulių būrelio „Girinukai“ nariai) lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse bei Birštono centriniame miesto parke. Ekskursiją organizavo geografijos mokytoja Rasa Žilinskienė bei chemijos mokytoja Reda Kančienė.

Lietuvos liaudies buities muziejuje aplankėme Žemaitijos etnografinį regioną ir muziejaus miestelį. Ekskursijos metu gidas pasakojo apie XVIII a. pabaigos – XX a. pirmos pusės Lietuvos regionų valstiečių bei miestelėnų buitį, darbus, tradicijas.

„Kalba – tai Kūrėjo dovana mums“

Rugsėjo 30 dieną gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs renginys, skirtas Europos kalbų dienai. Ji visoje Europoje minima nuo 2001 m.  rugsėjo 26 d. Lietuvių, anglų ir rusų kalbų mokytojos padėjo 5-8 ir I-IV klasių mokiniams parengti pasirinktų Europos šalių pristatymus.

Mokiniai dirbo komandomis ir renginio metu pristatė Lietuvą, Olandiją, Airiją bei Ispaniją. Ugdytiniai daugiausiai dėmesio skyrė šių šalių kultūriniam savitumui ir kalbai: pateikė informacines skaidres, iliustruojančias nacionalines šalių vertybes.

Kad Europa daugiau judėtų

Gimnazija spalio 2 dieną dalyvavo Europos judėjimo savaitės  bėgime.  Paragino kūno kultūros mokytojos, mokiniai ir mokytojai sutiko dalyvauti. Bėgo visų  pagal nuostatus numatytų  amžiaus grupių mokiniai. Kadangi dalyvių buvo gerokai daugiau negu 100 (o kur dar palaikymo grupė!), visose amžiaus grupėse vyko tikra kova dėl prizų - apyrankių. Vaikai su dideliu azartu  įveikė jiems skirtą nuotolį. Smagu buvo matyti, kad vieniems labiau rūpi sporto  rezultatas, kitiems - dalyvavimas. Prizus - apyrankes įteikė gimnazijos direktorius R. Gelažauskas.

Gerbiami mokytojai,

         sveikinu Jus Tarptautinės mokytojų dienos proga!

Mokytojo darbe slypi didelė prasmė, mokytojas yra tas žmogus, kuris padeda pasirinkti savo kelią.

Mokytojas – tai mama ir tėtis, dramaturgas ir režisierius, draugas ir psichologas, gydytojas ir aktorius. Visoms šioms rolėms reikia didžiulio žinių bagažo, stiprybės ir išminties. To Jums ir linkiu profesinės šventės proga.

Tegul Jūsų darbus lydi ugdytinių pagarba ir dėkingumas.   

Dalyvavome ,,Tyrėjų naktis 2014“ renginiuose

Rugsėjo 26 dieną, penktadienį, Miroslavo gimnazijos II ir III klasių mokiniai dalyvavo kasmetiniame renginyje “Tyrėjų naktis”. Tai tarptautinis, jau 10 metų pasaulyje vykstantis renginys, kviečiantis susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis bei išradimais. Lietuvoje didžioji dalis renginių vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose. Mūsų gimnazistai  nusprendė vykti į Kauno technologijos universitetą, nes jame prieš dvejus metus buvo labai šiltai priimti ir  anuometinio  renginio programa sudominti jų bendraamžiai.

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Front page feed