PAMOKOS NETRADICINĖJE APLINKOJE

Gegužės 16 dieną IIIg klasės mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros pamokos vyko netradicinėje aplinkoje. Pirmiausia buvo susipažinta su Merkinės miestelio turtinga istorija, pasigėrėta nuostabia jos gamta. Visa tai buvo susieta su tomis veiklomis, kurios vyko tame pačiame Varėnos rajone, bet jau Subartonių kaime esančiame Vinco Krėvės muziejuje. Istorija, literatūra, gimtoji kalba, minėto rašytojo kūryba – tai pagrindiniai raktiniai žodžiai, vieniję pokalbį-diskusiją su puikia muziejininke. Taigi 11-ams pažintis su Dzūkijos krašto garsiu kūrėju vyko ne tik iš vadovėlių!

Mokytoja Nijolė Milienė

No Images found.

PAMOKOS KURNĖNŲ LAURYNO RADZIUKYNO MOKYKLOJE

Gegužės 16 dieną Ig klasės mokiniai, lydimi mokytojos R. Kančienės, dalyvavo Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus–Naruševičiaus gimnazijos organizuojamoje edukacijoje Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykloje. Mokiniai, pasiskirstę grupėmis, dalyvavo įvairiose veiklose: integruotoje fizinio ugdymo – biologijos pamokoje „Įgimtas ir išmoktas elgesys“, paskaitoje „Jaunojo entomologo užrašai“, mikrobiologijos užsiėmime „Bitės koja“ bei veikloje „Skruzdėlių ferma“. Buvo įdomu, naudinga ir smagu!

Mokytoja Reda Kančienė

« 6 »

HAILANDŲ ŪKYJE

Gegužės 16 dieną priešmokyklinės grupės ugdytiniai vyko į „Hailandų ūkį”, esantį Arminų kaime. Nuvažiavus pasitiko smalsūs ir labai draugiški ūkio gyvūnai. Vaikai susipažino su hailandais, drąsiausieji net galėjo juos paglostyti bei pamaitinti. Žinoma, kad žaista, jodinėta…O kaip skanu buvo ragauti ant laužo keptų čirvinių blynų bei zefyrų. Laikas prabėgo labai greitai, o ir buvo jis nuostabus! Ačiū šeimininkams už tokį šiltą priėmimą.

Mokytoja Živilė Radvilavičiūtė

« 5 »

ETNOGRAFIJOS MUZIEJUJE

Gegužės 16 dieną 2 klasės mokiniai lankėsi Lietuvos etnografijos muziejuje, įkurtame šalia Rumšiškių miestelio. Mokiniai susipažino su Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos valstiečių ir miestelėnų buitimi, pamatė eksponuojamus objektus.
Edukatorė Danutė Blaževičienė vaizdžiai ir nuotaikingai pasakojo apie protėvių gyvenimą, vaikų auklėjimo metodus. Ji mokinius supažindino su buities rakandais, namų apyvokos daiktais, leido vaikams tuos daiktus paliesti. Kiek juoko buvo, kai teko pabandyti „,pamiegoti“ šešiese vienoje lovoje! Ekskursijos metu netrūko žaidimų, staigmenų, prizų. Vaikai išgirdo šmaikščių istorijų, mįslių ir įdomių faktų, bet linksmiausia pramoga – pasivažinėjimas senoviniu paspirtuku.
Bandymas kočėlu kočioti lininį audinį, nešti naščiais kibirus, pūsti ragą, taip sukviečiant visus prie stalo, – tai nuostabi patirtis, kuri leido mokiniams pajausti, kaip protėviai gyveno senovėje.

Mokytoja Laimutė Gražulienė

No Images found.

ANTROKŲ PASIEKIMAI

Kovo mėnesį 2 klasės mokiniai dalyvavo konkurse „Olympis 2024 – Pavasario sesija“.
Konkurso tikslas – suteikti mokiniams galimybę pasitikrinti savo žinias, pakartoti dalyko medžiagą. Tai puiki galimybė lavinti darbo kompiuteriu įgūdžius ir skatinti mokinių mokymosi motyvaciją.
Konkurse dalyvavo dešimt antrokų: Gabrielė Damidavičiūtė, Milita Kivaraitė, Aurėja Leonavičiūtė, Luka Liutkauskaitė, Emilija Marcinonytė, Žemyna Poškaitė, Ugnė Stankevičiūtė, Edvinas Šumlinskas, Kristupas Vadeika ir Adrija Vengrauskaitė. Vaikai pasitikrino lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo ir anglų kalbos žinias.
Gegužės 9 dieną antrokus pasiekė džiugi žinia: mokiniai konkurso organizatorių buvo apdovanoti padėkomis, diplomais, tušinukais, o Žemyna Poškaitė ir Ugnė Stankevičiūtė apdovanotos dar ir medaliais.
Smagu, kad mokiniai nori tobulėti ir džiaugiasi savo pasiekimais.

Mokytoja Laimutė Gražulienė

« 3 »

GEGUŽĖS 7-OJI – SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA

Šiandien sukanka 120 metų, kai 1904 metais buvo panaikintas lietuviškos spaudos draudimas. Minėdami šią iškilią datą, 2 klasės mokiniai lankėsi Alytaus rajono viešosios bibliotekos Miroslavo filiale. Bibliotekininkė Nijolė Žiūkienė pakvietė antrokus išsirinkti po knygelę. Vaikai knygeles apžiūrėjo, paskui skaitė patikusių knygų ištraukas, taip prisimindami tuos, kurie visomis išgalėmis gynė tautinį orumą – lietuvišką knygą, spaudą ir žodį.
Paskui antrokai atliko užduotis: vieni mokiniai dailiai rašė žąsies plunksna, kiti bandė labirintuose surasti „pasislėpusius“ žodžius. Grįžę į klasę mokiniai samprotavo apie tai, kas nutiktų, jei dabar būtų draudžiama kalbėti gimtąja kalba. Paskui vaikai garsiai skaitė – taip tobulino skaitymo įgūdžius. Diskutavo, ką reiškia Jono Jablonskio žodžiai: „Maža garbė svetimomis kalbomis kalbėti, didi gėda savosios gerai nemokėti“.
Tikimės, kad antrokai vertins savo gimtąją kalbą ir supras, kad mūsų gimtoji kalba yra mūsų tautinės tapatybės dalis.

Mokytoja Laimutė Gražulienė

« 8 »

MOTINOS DIENAI

Pirmasis gegužės mėnesio sekmadienis – Motinos diena. Mokytoja Aurelija Kuncevičienė sakė, kad šia proga 4 klasės mokiniai gegužės 3 dieną pakvietė savo mamytes į popietę. Jaukioje aplinkoje skambėjo dainos, šokiai, eilės. Buvo jautru, malonu, ypatinga…
O antros klasės mokytoja Laimutė Gražulienė su savo mokinukais irgi neliko abejinga šiai šventei! Ji priminė, kad mama, mamytė, motinėlė, motulė…tai patys gražiausi žodžiai žemėje. Jos rankos – pačios švelniausios. Jos šilta, mylinti širdis suteikia apsaugą ir meilę bet kokiu gyvenimo momentu. Ji niekada nebūna abejinga. Todėl gegužės 3 dieną į gimnazijos aktų salę susirinko gausus būrys šeimos narių: 2 klasės mokinių mamytės, tėveliai, močiutės ir seneliai, kuriuos antrokai pakvietė į šventę, skirtą Motinos dienai paminėti. Šventės metu mažieji artistai parodė spektakliuką „Stebuklingoji šalis“. Vaikai dainavo ir šoko. Taip išreiškė džiaugsmą bei padėką savo tėveliams ir seneliams. Mokytoja džiaugėsi, kad susirinko gausus būrys svečių, nes kiekviena akimirka, praleista su šeimos nariais, padeda tapti stipresniems ir išmintingesniems.

Parengta pagal mokytojų Aurelijos Kuncevičienės ir Laimutės Gražulienės pateiktą informaciją

« 7 »